Külföldi időjárási események
Igy igaz, az alacsony páratartalom a jelenség titka. Amint a hó elkezd(ene) olvadni, az olvadékvíz a száraz levegõben azonnal elpárolog. A párolgás pedig hõt von el, így a további olvadást rögtön meg is fékezi. Hóréteg ehhez nem kell: itt késõ õsszel és az elmúlt hetekben is többször elõfordult, hogy +6, +7 fokos maximum mellett az árnyékos helyeken egész nap megmaradt a dér. (A fõnhatás itt is belejátszik a történetbe, jellemzõen Ac peremén, keleties áramlásnál szárad ki ennyire a levegõ.)
Jó volt végignézni, szép videó, szinte csúszhattam egyet a szép hóban. Látszik, hogy minõségi a terep, nem voltak tócsák meg latyak a pályán.

Ausztriában, Murauban vagyok. Hihetetlenül jó idõnk van egyenlõre, a nap kora reggeltõl napnyugtáig süt, tudom hogy egy páran nem hiszik el de erõsebben süt mint általában nyáron. Az elmúlt 2 napban talán 2 pici felhõt láttam a távolban. A gyerekem félmeztelen felsõtesttel síelt ma, igaz ami igaz 1-2 csaj fel is figyelt rá, persze lehet hogy ez volt a cél. Készítettem jó pár fotót és videót, a legjobb videót holnap estére feltöltöm, hogy alátámasszam amit írtam. Ami még érdekes árnyékban 1500 m magasan +6 °C volt, ehhez képest a sípályákon szó szerint porzott a hó a sílécek alatt, paradox módon olvadásnak a nyílt pályafelületen szinte nyoma sem volt, kérlek ne hitetlenkedjetek tényleg így van. Valószínûleg a méteres hóvastagság alulról annyira vissza tudja hûteni a hó felületét, hogy ebbõl a sílécek semmit sem éreznek.
