Pitomka!
Pedig vannak tipikus helyzetek, sõt, ugyanolyan idõjárási helyzetek tömkelege van, amik döntõ többségben ugyanúgy zajlanak, ugyanott esik belõle, ugyanott szakad fel a köd, ugyanannyi lesz a T, ugyanúgy fordul be a szél, és az idõjárás kaotikusságán belül igenis ugyanolyan formában zajlanak le, ha elõtte ráismersz arra hogy az melyik típus, tudni fogod mit fog produkálni!
Az elõrejelzésnek úgy kellene müködnie, hogy az analóg helyzeteket felismerni, és ezekre alapozni a prognózist!
Sajnos a számitógépek és a modellek használata kiöli az emberbõl azt a képességet, hogy ne csak bámulja a monitoron a grafikonokat, hanem felismerje, rendszerben lássa a dolgokat, hogy aszencségit, 1 hónapja volt egy ugyanilyen front, akkor 8 fok lett elõtte reggel Gyõrben, meg volt ilyen múlt télen is 4 helyzet, akkor tán most is ugy fog történni...és ugy történik!
Egy ÉNy-i front nem produkálhat olyant, mint amit egy mediterrán ciklon produkál, és az ÉNy felõl érkezõ frontoknak pl. nincs 200 változata, van néhány, elõtte ha felismered melyik fajta, akkor nem tud mást produkálni, mint amit szokott!
Ezek a megfigyelések tatapsztalatok hiányoznak a szakma munkájából, ezért vannak idõnként eszeveszett tévedések, mert nem alkalmazzák ezeket!
Gyakran fokra lehet tudni hogy az a bizonyos típus mit fog csinálni!
A szlovén met szolgálat munkájában látom ennek létezését, õk a bizonyíték arra, hogy vannak ugyanolyan idõjárási helyzetek, hisz nem valószínû hogy jobb modelljeik vannak....csak fel kell ismerni az analóg helyzeteket!
Illetve én is ezekbõl tudom hogy mikor hol hány fok lesz!
Hozhatnék példákat, van elmentve egy-két példa, de figyeljed, és látni fogod, hogy biza vannak bõven ugyanolyan idõjárási helyzetek!