Elõzménye #48657. - stelvio (Budapest XI.) hosszútávó fórum.

Azért a globális felmelegedést nem feltétlenül kellene belekeverni a dolgokba! Tény szerint állítottad, hogy ez a folyamat..., tehát a telek ciklikusan változnak 5-10 évenként. A 7 szûk és 7 bõ esztendõrõl természetesen hallottam, de ebbe azért nem mennék bele, mert ez az egyházra és a Bibliára tartozik! A meteorológia maradjon meg "materialista" tudománynak. (olyan irányban nem sok fogalmam van, hogy a téli idõjárás mennyiben van hatással az év többi évszakának idõjárására, ez is egy érdekes téma lehetne)

Továbbra is nevezem ezt a dolgot a Te elméletednek (remélem nem haragszol, nem sértés a célom vele), de több dolgot is felvet ez a hozzászólásod! Az 1970-es évektõl elméletileg tényleg kézzelfoghatóbb hatásai vannak a globális felmelegedésnek. Ez eddig oké, de akkor ennek valamilyen hatással lenni kéne a ciklikussággal foglalkozó elméletedben! Általánosan állítottad az 5-10 éves ciklusokat, sajnos ebbe a témakröbe sok dolog belefér! Jóhogynem úgy van megállapítva, hogy 1-10 éves ciklusok vannak, akkor mindenre rá lehetne húzni a ciklikusságot.

Rendelkezésre áll sok archivum az idõjárással kapcsolatban, az OMSZ is rendelkezik sok sok feljegyzéssel. A GFS térképei is elérhetõk 1900-tõl (legalábbis sejtem, mert felhõcske is mindig linkeli).

Mivel nagyon érdekelne engem ez az elmélet (gondolom mást is), ezért jó lenne, ha 30-35 évre visszamenõleg pár statisztikai adattal is próbálnád alátámasztani azt, amit a hosszútávú fórumban kijelentettél. Lehet, hogy sokaknak nem tetszett a hozzászólásod, mert tartalmazott itt-ott egy két ködös részletet, de ezt pont így tudod kiküszöbölni, hogy számszerûen is bizonyítást nyerjen ez a "tény"!

Remélem lesz idõd ennek bõ kifejtésére, egyelõre viszont énis azon a véleményen vagyok, hogy ilyen irányú ciklikusság nem létezik bizonyítottan. Ha igen, akkor bocsánat!