Kiegészítve azért még azzal, hogy nézegetve ezeket a légnyomástérképeket, sajnos keresve se találtam jobb példát a mostani novemberi eseteknél, amikor olyan jól elkülönülõen jó határvonallal nyugaton havazás és keleten esõ volt. De további következtetéseket is le lehet vonni (legalábbis szerintem):

Két módon alakulhat ki mediterrán ciklon...: kialakulhat egy szimpla hidegfronttól, amikor egy messzi mondjuk Skandináv-félsziget környéki ciklon hosszan elnyúló frontja méllyíti ki a ciklont... ennek különbözõ pályái lehetnek..., nem feltétlenül csak északi, hanem egészen a nyugatiasabb északnyugati pálya sem kizáró ok, blocking és félblocking helyzetekben alakulhatnak ki. Az északnyugatias áramlás és az északi áramlás közötti különbség szerintema ciklonpályára is hatással van... miszerint az északnyugati pályán érkezõ hidegleszakadás nagyobb százalékkal méllyítki egy elég széles parabola pályán haladó, tehát inkább az ország alatt délre, majd a keleti országhatáron kívül haladó ciklonközéppontal mediterrán ciklont, az égen északias hidegleszakadások (hozzáteszem ezek hoznak több hideget télen) méllyítenek ki szûk parabola-pályán haladó ciklonokat (olyan mint a "X" négyzet koordinátarendszerben ábrázolva... ilyenkor a ciklonközéppont egészen közel a keleti határokon vagy akár az Alföldön keresztül halad)

Aztán van még a peremciklonok által kiméllyített ciklonhelyzet, ennek még utánanézek.

A ciklonpályákra vonatkozó megállapításaim nem törvényeknek szántam, de szerintem logikusak és megától értetõdöek, más ütemben érzeknek az északnyugatról érkezõ hidegek és más ütemben az északias hidegek, ennek értelmében a hõmérsékletük is teljesen más.