2025. július 01., kedd

Agrometeorológia

Adott napon: 
Keresés:
#4074
Köszi a leírásokat. nevet
#4073
Nagypapám kákifáiról elkezdtük hazahordani a gyümölcsöt Link , már szedhetõ állapotban vannak Link
Az elmúlt hónapban nõttek a gyümölcsök, gyanítom a júliusi csapadék után.
Az elsõ fagyokig szépen lassan hazahordjuk õket.
Az itthoni egyik kákifám Link haragoszöld levelekkel, a másik világosabbakkal Link és egy csomó gyümölccsel Link Link
Kivi-káki Link
A tetején lévõ nagyobb Link az haragoszöld levelû fáról van.
#4072
A fûvel borított talaj sokkal kevésbé, vagy nem repedezik: a gyökérzet szakító szilárdsága jelentõs, a talaj alakváltozása-zsugorodása vertikálissá válik. Szarvason az öntéstalajon elég a pázsiton egy féltenyérnyi fûmentes terület, szárazabb idõben megjelennek a széles és mély repedések. Van azért akkora szárazság, amin semmilyen gyepborítás nem segít: pl. az idei. Bocs, hogy ennyi felé darabolt a válasz.
#4071
Leegyszerûsítve: A repedezettség oka az, hogy a zsugorodás bizonyos víztartalom alatt 3 dimenziós folyamat (a talaj kúszása nem képes azt egy irányú - vertikális alakváltozássá változtatni), a talaj viszkozitása a víztartalom csökkenésével megemelkedik, a zsugorodásból származó húzó feszületség meghaladja a talaj húzóúzóerõvel szembeni határfeszültségét. Homoktalajoknál, ahol az agyagásványok zsugorodása-duzzadása a homokszemcsék közötti pórusokban történik, a víztartalom változásánál nincs érdemi térfogat változás (bár ha jelentõsebb mértékû az agyagtartalom és az túlnyomó részt montmorillonit, érdekes dolgokat tud produkálni).
#4070
A tettes egy montmorillonit nevû agyagásvány, amelyik kristályszerkezete miatt óriási mennyiségû vizet képes felvenni/leadni. A duzzadás/zsugorodás-repedezés ennek a következménye.
#4069
Szekének; cédrusok a Tokaji-hegyen: Link
#4068
A szárazság miatt összezsugorodik, olyan mint a kocsonyás légfrissítõ, a végére már csak egy darab szappanszerû darabka marad benne és lötyög rendesen. A föld is így viselkedik, ezért vannak repedések. A száraz cserépbõl sokkal könnyebben kijön a virág, mint a vizes föld esetén.
#4067
Érdekes hasadások tényleg. Valaki adna magyarázatot, akár a Földtan-ba, miért távolodnak el a föld-szeletek egymástól? Mifelénk a homokos, laza talaj miatt ritkán látni ilyet, esetleg cserepesedik kanalasodik a felsõ pár centiméteren a szikes szürke felszín de apró kanálnyi szigeteken. kacsint
#4066
Ha már szóba jött a repce, Letenye-Lenti között ilyenek a repcék Link Link Link Link Link Link Link
Ilyen repce a múltévi rekordcsapadékos év után sem volt, ezek a képek alapján senki el nem hinné, hogy rekordaszályos év van mögöttünk.
#4065
Rossz a "többszáz liter" nagyságrend. Annyi nyomtalanul tûnik el. Nálam Szarvason 4x4 m-es kötésben vannak a barackfáim, az ültetési gödör (80 bcm átmérõ) palástján jelentek meg ilyen tepedések. Nyáron kb. havonta öntöztem a fákat, egyesével kb. másfél óráig. Vízhozam kb. 60 l/p, 5,4 m3/fa. Még egyszer sem jutott el az öntözõ víz a felszínig, de már néhányszor láttam 10-20 cm mélységben csörgedezni. A vizet a holtágból szivattyúzom, mielõtt megszólna valaki. Amúgy a repedések öntözés után néhány hétre nagyjából összezáródnak.
#4064
Számomra is rémisztõ, hogy egy ilyen repedésbe locsolásként öntött több száz liter víz nyomtalanul eltûnt, csak egy alig tenyérnyi nedves folt maradt.
#4063
Nem semmi hogy be merted vállalni ezt a beton feszegetést gratula,nálunk egy ideig még biztos nem lesz szántás vagy a traktor vagy az eke szakadna szét, mióta élek nem láttam ilyen hasadásokat Link Link
#4062
Majd elolvasom, 2 magoncom van, olyan 15-20 cm-t nõtt kevesebbre számítottam az elsõ évben. A Százados Béla a nagy tudója, õ most Mo-on a Number 1.

Itt van a legtöbb leírás róla:
Link

Én is ezt mondtam, hogy a klímánk tökéletes és mégsem ismerik (én se)

Elolvastam ! Jó cikk csak rövid.
#4061
Szibéria!
Az indián banánról (paw-paw, asimina) találtam a Meglepetés újság õszi kertészeti különszámában egy pár soros cikket Link
Igaza van a cikkírónak, valóban hazánkban ideális gyümölcs lenne, ízvilága fantasztikus.
#4060
Áthelyezve innen: Társalgó (#27643 - 2011-10-07 16:26:59)

Azannyát, tényleg. Az almamoly, és keleti társai a 4.-5. nemzedékbõl. Nincs más megoldás, Júniustól Szeptemberig napeste figyelni a rajzást, és lecsapni a barnás-szürkés kis lepkékre.Utána van 6-14 nap ráérés, majd újból lesés a lepkékre. nevet
#4059
Áthelyezve innen: Társalgó (#27642 - 2011-10-07 16:11:39)

Akkor most már tudod! laza Az almamoly a zöld termésre rakja a petéit, ahol azok kikelnek és a zöld héjon átjutva a dió legalsó részén mennek be a hernyók, mivel ott van egy olyan rész amit át tudnak "harapni".
Ha megnézed a dió alsó részét akkor mindig ott van teli az ürülékükkel. Onnan már tudni lehet, hogy az almamoly károsítja.
3-5cm-es rügyecskék nincsenek kialakulóban...
#4058
Áthelyezve innen: Társalgó (#27641 - 2011-10-07 16:03:4laza

Nem tudok olyanról hogy az almamoly, pláne dióra vetemedne.
Más fajta rontás kapta el, errõl én se tudok. A kicsi levelek okozója a nyári szárazság is lehet.Van -e rügydárda kialakulóban? Most pici zöld hajtás, 3-5 cm+rügyeskék.?
Felülrõl az ágmetszést, befeketedett ágak ritkítását most próbáld meg. Késõbb, tavasszal csak elvérzik a diófa, most kell metszeni, verni az ágakat nem csak szemmel! laza

Ha meg a hónap vége felé, kis puttonyos 12-16 literes rézgálicos, Miltox-Spec, vagy más rezes lemosóval a pöttyös barna levelek lehullott faalját fújd be.
#4057
Áthelyezve innen: Társalgó (#27637 - 2011-10-07 15:11:59)

Hello Kaszabubu!
Nekem csak egy "vaddióm" van, vagyis ami magról kelt, szóval nem fajta.
Eddig is szépen meg-megtámadta az almamoly a terméseket, de idén valami eszméletlen módon megdézsmálták az idei mennyiséget. Kb 1/3-a, ha ép belû maradt.
Ráadásul valami nem kóser a fával, mert idén szokatlanul pici leveleket fejlesztett. Lehet elindult a pusztulás útján? Pedig még szerintem 8 éves sincs.
#4056
Áthelyezve innen: Hosszútávú esélylatolgatások (#67429 - 2011-10-06 22:51:33)

Bár ez lehet,hogy az agrár fórumba való,de úgy tûnik,idén a repce sínylette meg az aszályt. Ha jók az információim, a nagyjából 1 hónapja elvetett repcét ki kellesz tárcsázni,ugyanis a csapadékhiány következtében nem tudott kikelni, és ha a csapadék hatására ki is kelne, a Tél beállta elõtt nem tudna megerõsödni és kifagyna... A helyére tavasszal napraforgót terveznek vetni.
#4055
Kaptak csapadékvédelmet, ugyanis az a térség volt egy ideig a legszárazabb az országban, sõt, nem kizárt, hogy foltokban most is Somogy-Zala határán esett az idei évben a legkevesebb csapadék.
#4054
A jukkáknál sosincs másodvirágzás. A jukka akkor virágzik õsszel, ha tavasszal és nyáron szárazon van tartva és õsszel hirtelen bõséges csapadékot kap.
A virágzásnak nyoma van. Rengeteg új sarjat nevel, bár sokan ezeket "megijedve" leválasztják, de a leszáradt virágszárnak is nyomának kell lennie. Ha nálam õsszel virágoznának nagyon aggódnék. Még jó, hogy a képeden lévõ jukkák nem az enyémek. laza

Lehet, hogy csapadékvédelmet kaphattak. Másra nem tudok gondolni...
#4053
És akkor végül is ez mi a szöszért virágzott 2 hete?
Lehet ez már a másodvirágzás laza
#4052
Ez hihetetlenül érdekes. A yucca recurvifolia, gloriosa általában hamarabb virágzik, mint az elterjedt törzs nélküli yucca filamentosa.
A yucca recurvifolia már május végén június elején virágozni kezd. Nálam június 10-én volt a tetõpontján. Link
Elgondolkodtató, hiszen a tavalyi évben olyan sok esõ esett, hogy talaj telítve volt annyira, hogy locsolás nélkül is idõben tudjon virágozni.
És virágzás után jön a fõ fejlõdési periódus(a sarjak képzése) és ha ezt nem tudja befejezni elegendõ idõ alatt, akkor ki fog fagyni. Nálunk a lakótelepen mindig idõben virágoznak a törzses jukkák öntözés nélkül és nálam a kertben is. Sosem locsolok.
Akárhányszor valaki az index fórumra õsszel virágzó jukkáról tesz fel képet, akkor mindig jönnek tavasszal, hogy kifagyott a növénye. zavarban

#4051
Ez a kettõ szeptember 22-i fotó, Zalakaroson készült, Neked csináltam, csak elfelejtettem betenni eddig Link Link
Sok sikert a kivihez, majd számolj be a fejleményekrõl!
#4050
Nem bírtam már várni. Megrendeltem a kiviket innen. laza Link
#4049
Néhány tegnapelõtti télálló kaktuszos fotó...
Õ egy év alatt a többszörösére növekedett. Nagyon szeretem ezt a triglochidiatus formát. A tavalyi telet fedetlenül gond nélkül elviselte. Echinocereus triglochidiatus (260.9) Link Link
Echinocereus coccineus (191.211) Link
Echinocereus engelmannii (197) Link
Ez az echinocereus fendleri (206.laza szerintem jövõre már megmutatja hatalmas lila virágait. Link
Együtt. Szóval õk tavaly mind átteleltek fedetlenül. A tavalyi sok esõ, kiadós csapadék, havazások, -17C semmi kárt nem tett beléjük. Idén lehetne egy kicsit keményebb tél is. hideg Link

Az echinocereus fendleri-n (206.96) 2 új hajtás is van. A másik takarásban. Link
Õ most nagyon jól belehúzott. Idén ültettem ki és most 4 hajtást is hozott.
Echinocereus coccineus. (191.204laza Link
Nála sajnos nincs új hajtás nevet Echinocereus coccineus. (191.214) Link
Echinocereus coccineus. (191.21) Õ kettõt hozott. Link
Hárman együtt. Link
Escobaria organensis (388.5) Link
Õ az echinocereus triglochidiatus v mojavensis f inermis egyik formája. 13 hajtást nevel. Gyûjtõszám nélküli. Link
Echinocereus triglochidiatus v mojavensis f inermis. (277.69) Link
Escobaria vivipara (410.391) Link
#4048
Hello Floo!
Tudsz olyan internetes webáruházat, ahol biztonságosan rendelhetek kiviket? Két termõset és egy porzósat szeretnék. Idén tavasszal már terveztem, hogy rendelek, de valamiért megint elfelejtettem. Úgy vagyok vele, hogy most megrendelem és az erkélyemen teleltetem át õket a datolyaszilváimmal(4 darab costata) együtt. nevet
Ezt az oldalt találtam. Link
#4047
A repce felénk vetés után egy hónappal pontosan ugyanabban az állapotban van, mint egy hónapja: várja az esõt. Ha kapott volna az elején 5 mm-t, újra lehetne vetni: kicsírázott és kiszáradt volna. Most imádkozunk 10-15 mm-ért, ami bármilyen vetés után szinte az egész év hátra levõ részére elég lenne, ha jönne rá a ködös, nyirkos, hûvös, de erõsebb fagytól mentes idõ. A mezõgazdaság számára fontosabb a mikor, mint az összesen mennyi.

3-4 ezer km-t megteszek a megyében havonta, de az elmúlt hónapban vetõgépet csak elvétve láttam, a csapadékviszonyok miatt a vetést halasztani kell. Lehet, hogy a jövõ évre.

A repcérõl : ha a fejlõdése során a levele "lezárja" a felszínt, a késõ õszi hõmérsékleten megvédi a talajt a kiszáradástól, vígan eléldegél tavaszig, ha a belvíz és a fagy is úgy akarja. Inkább vissza kell fogni a fejlõdését (Folicur solo gombaölõ mellékhatása), mint serkenteni.
#4046
A kikelés és fejlõdés nálunk is problémás volt, illetve voltak kisebb térségek a megyében, ahol térdig érõ korában egyszerûen megsült.
Több olyan táblát is láttam, hogy a magassága még csak-csak, de nincsen rajtuk fej.
Tehát ha most megázik, nem veszi be a vizet?
Mondjuk kíváncsi leszek a jövõ hét idõjárására, mert nagyon hideg levegõ jön be, majd a magasban rájön a meleg, csapadék is lesz, nem zárom ki, hogy lesznek tartósan ködös területek is.
Bár ami most nehezen elõrejelezhetõ, hogy nagyon fel van melegedve a talaj, a lehulló csapadékot a talaj pikk-pakk elissza, szóval nagyon bizonytalan helyzet lehet idõjárásilag.

A vicc az egészben, hogy aszály ide aszály oda, sokfelé olyan repcéket láttam, amik nemhogy aszályról nem árulkodnak, de sokkal inkább bõséges csapadékot sejtetnek.
Letenye-Lenti között több repcetábla haragoszöld, erõs, magas, buja növényekkel teli, sajna elfelejtettem lefotózni, de hihetetlen ebben a kegyetlen aszályban.
Az ok egyszerû: a múltkori 30 mm esõ pont jó idõpontban jött neki, utána meleg volt, és nõtt mint a gomba.
Azon gondolkodtam ma, hogy ha hozzáértõ kezekbe kerülne az idõjárást irányító gép, és kapnánk 300 mm csapadékot, azt kellene beosztani egy évben, 300 mm-el is nagyon jól lehetne gazdálkodni, ha minden csapadék pont abban az idõpontban esne, amikor kell.
#4045
Felénk, Békés megyében már ahol sikerült elvetni a kukoricát, gyenge közepestõl rekord termésig minden elõfordul. Gyengébb termés van a homokos talajokon (kisült), valamint a kötött talajokon ott, ahol április elején-közepén idõ elõtt elvetették a kukorticát. A korábbi vetés korábbi (aszályos idõszakbeli) virágzást-kötõdést jelentett, az idõben vetett kukorica akkor virágzott, amikor megkapta az érdemi csapadékot. Hektáronként 40-tõl 140 mázsáig minden elõfordul a megyében, 70 mázsát kicsit meghaladó megyei átlaggal. Az elején említettem, hogy már ahol el lehetett vetni bármit is. A február-márciusban vízboritott területeken sok helyen a vetéshez szükséges talajelõkészítés költsége meghaladta volna a betakarítható termés értékét - ezeket a területeken a számolni tudó gazdák parlagon hagyták a földeket, akár 10-40 %-ban is. A talajvíz szintje most sincs túlságosan mélyen (másfél m nálunk átlag feletti), löszön képzõdött fekete földön (a megye középsõ része) ez nem akadály a szivárgás számára. Víztartalom, szárítás: A költségek miatt várnak a gazdák az utolsó pillanatig a betakarítással. A víztartalmát vesztett kukorica a pacallá ázásos, utána taknyos-ködös idõjárási körülményeket kivéve nemigen vesz fel vizet.

Jelenleg a megyei általános probléma, hogy részben a talajelõkészítés lehetetlensége, részben a talaj várható víztartalma miatt nem lehet vetni, vagy ha elvetettek, nem kel ki semmi.
#4044
Kíváncsi lennék, hány fokos különbség lehetett a szinte vonalzóval meghúzott, éles ködhatár alatt és felett közvetlenül.
Szép képek!

Írtam, hogy pár napja kezdtek el pánikszerûen kukoricát aratni, még rengeteg tábla learatatlan Link Link Link Link Link Link Link
Most már rohamszerûen nõ a learatottak száma, de mivel nulláról indultak, biztos nem végeznek a pénteki esõ elõtt.

Egy kis füge Link Link Link Link Link
#4043
Ma reggeli, pára által megrajzolt inverzió a Zagyva mentén : Link Link Link
#4042
Nagyon silány, ahogy írtad, az aszály miatt rosszul kelt, nem nõtt, van ahol mindössze 1 méteres a növény, nincs is rajta fej.
Amelyik térséget pont jókor elkapta egy zápor vagy zivatar, ott meg tudott nõni, ami kimaradt a kritikus idõszakokban, ott nagyon gyenge.
A határ túloldalán Szlovéniában voltunk viharvadászni többször is, ott 2 méteres meg még annál is nagyobb kukoricák voltak, mert ott volt esõ.

Styx!
Igen, csak így most a péntektõl kezdõdõ hideg és esõs idõjárás lábon talál rengeteg kukoricát, ami a minõséget biztosan nem javítja.
Rég le kellett volna már aratni.
#4041
Hasonló tapasztalataim voltak nekem is.
Aki látott, elõször betegnek is nézett, hogy van akkora makacs kitartásom hozzá, látván körülményeket, illetve azt, hogy az ásóvas elõbb-utóbb megadja magát, sikerült is szegénynek.
A téli fagy-olvadás játéka nagy úr, annyi nedvességet vesz fel úgyis talaj, hogy szétaprózódjon tavaszig (ha addig nem ázik szét), nálam és nálad is.
#4040
Szarvas, Arborétum sor mellett: Belvíznyomott, közepesen szikes öntéstalajon most végeztek egy mélylazítással. Hét mélylazító köröm 50-60 cm-es mélységben + tüskés henger, elõtte egy 400 lovas John Deere ménes poroszkált. Az "aprítás" után tömegével maradtak emberfejnél kétszer-háromszor nagyobb, legfeljebb flex-szel aprítható "göröngyök". Ezen a területen bármilyen további munka tavaszig értelmetlen. Elég volna két rendes áztató esõ/kiszáradás ciklus a morzsává aprózódáshoz, de a hosszútávú elõréket nézve ez már reménytelen. Talán majd a fagy, feltéve ha lesz egy kis nedvesség a földben. Az idei kertásás nálam az elõbbiek miatt kimarad.
#4039
Köszönöm!
A tüzelésbõl származó fahamu lesz télen rászórva, majd tavasszal a már humusszá érõ komposzt ráhordása után rotációzással tervezem beforgatni a hamu-komposzt kettõst.
Csak a belvíz ne legyem velem, he-he!
#4038
Szép teljesítmény, elismerésem! kacsint
Tavaszra nagyon kellemes, porhanyós talajod lesz, mehet majd bele az istállótrágya. nyelvnyujtas
Már csak a csapadékra kell várni, de talán nem sokáig. nevet
#4037
Brrr, kész a "sziklakert", azaz a (belvízelöntés...) tavaly és idén tavasszal fel nem ásott 110m2-es kertrészlet felásózása.
Egy komplett ásó amortizálódott bele, 20 éves ásópályafutásom legkeményebb munkája volt a szó szerint betonkemény föld megmunkálása.
Egy kép: Link

Még 60m2-t tervezek ásni (azt mindig ássuk), ez a kert fele, a másik felét rotációzni szeretném.
Ám most megvárom a lehetséges esõt.
#4036

Eléggé "száraz" az idei termés, de azért egy átlagos termés itt a környéken kijött, vagyis van kinek azért gyenge lett, de például a miénk nagyon szép szegyenlos . Aratás itt is ezerrel folyik, de attól még esõ jöhet, mert a kukoricák még nem szenvednek el minõségromlást, viszont a repce sok helyen nem kelt ki, a búzát meg alig lehet elvetni....100 milli esõt is elnyelne a föld.
#4035
Érdekes, errefelé már csak elvétve fordul elõ lábon álló kukorica, a többit learatták. Nagyjából 2 hete kezdték, jó eséllyel végeznek is a héten. nevet
#4034
Nem szeretnék a költséget szárítással növelni, mert szép száraznak néz ki ugyan a kukorica, de a szemek még nedvesek ahhoz, hogy tárolni lehessen. Itt felénk lassan végeznek a vágással, de döntõ részét szárítani kellett.
#4033
Milyen termés van kukoricából Zalában ? Apósoméknál a múlt héten letörtük, de siralmas volt. Eleve rosszul kelt a májusi aszály miatt, majd a vihar megdöntögette. A nyári szárazság miatt a maradék rosszul szemesedett, az eredmény gyenge-közepes. Persze tavaly még rosszabb volt, mert a sok esõ és vihar még több kárt tett. Akkor a szeptemberi esõk miatt már csírázott szedéskor, most meg a szárazság és égetõ nap jellemeztea szedést... beteg
#4032
Ma délután-este feltûnõen nagy por volt a levegõben, Nagykanizsa felé autózva aztán láttam miért: elkezdték aratni a kukoricát.
Gondolom kapcsoltak, hogy pénteken vége a melegnek és a szárazságnak, de addig már nem fognak végezni.
Nem is értem, az aszály és a meleg miatt 1,5 hónapja lehetne aratni a kukoricát, ennek ellenére a táblák döntõ része még lábon van.
Mi a szöszre vártak?
#4031
Mi paradicsomlevet csináltunk. Idén több fajta paradicsommal próbálkoztunk: volt faparadicsom, sárga, szendvics, sárga balkon, koktél. Ezek közül a koktélparadicsom bizonyult a legellenállóbbnak, míg a többi teljesen vagy nagy részben elpusztult (paradicsomvész), addig a koktélból egy tõ se ment ki. A baj az volt, hogy késõn voltak permetezve, na meg a júliusi hûvös, esõzések..
#4030
Mi is csináltunk idén elõször ketchup-öt oregánóval, kakukkfûvel, bazsalikom sajnos nem volt, de szerintem nagyon finom lett. Emellett persze készült hagyományos paradicsomsûrítmény is több tíz üveggel. Még most is bõven van a kertben: Link Link Fügébõl is csemegézhetünk: Link Melóban: Link Link Ha elmegy egy autó, jó nagy port kavar: Link (az elmúlt 2 hónapban kb 5mm csapadék hullott) néhány tájkép: Link Link Link Link
#4029
Akkor majd élvezhetitek a hideg télen a finom mediterrán-füszeres paradicsomot! vidám
Nekem meg még mindig nem akarnak pirosodni a paradicsomok. zavarban
#4028
Imént fõztünk be 6 üveg koktélparadicsomot egy kis bazsalikommal és oregánóval fûszerezve. Pikáns. nyelvnyujtas laza És mind saját termés. nevet
#4027
Már nálam is elõfordult, hogy õsszel egyes gyümölcsfán megjelent néhány virág. De olyat még nem láttam, hogy egy egész fa virágba borult volna õsszel. A fénykép alapján itt sem az egész fa borult virágba. Így a jövõ évi termés még egyáltalán nincs veszélyben emiatt.
Ahogy írod, a metszéskor ennél több termõ gallyat is levágunk.
#4026
Hát ezek szép, szabályos körte-virágok. Nem olyan csökött, alig-szárasak, mint pld. az orgona.
Attól viszont nagyon tartok, hogy itt látjuk a jövõ évi termést is! szomoru
Félek, hogy ezzel kevesebb lesz a jövõ évi termés, hacsak ugye lesznek valami "rejtett" termõrügyek.
Érdekes egy dolog ez, ha a fa életerõs, edzett, akkor esetleg úgyis lemetszenénk tavasszal ezt a termõ nyársat. nevet
Meg aztán a virágzás " 2 hete" a döntõ még, hogy hogyan kötõdik a gyümölcs.
vidám
#4025
Apropo, ültettünk fügefát. A fényképed pedig mehetne egy fügelekváros üveg oldalára is.

Az idei gyümölcstermésünk döbbenetesen jó, minden szõlõ tökéletes minõségû, a jonatán alma mézédes, 90%-a hibátlan, 2 ládányit szüreteltem.

Utolsó észlelés

2025-07-01 15:05:40

Kõszeg

30.5 °C

04502

RH: 32 | P: 1018.9

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

141929

Hírek, események

Indul a MetNet előrejelzési verseny sorozatának 42. sorozata

MetNet | 2025-05-01 14:48

pic
Kis pihenés után folytatódhat a meteorológiai megmérettetés, immáron 42.