2025. július 11., péntek

Meteorológiai műszerek otthon

Adott napon: 
Keresés:
Műszer csatlakoztatása a MetNet-re
MetNet WS feltöltő: LINK 
MetNet WD feltöltő: LINK
MetNet cumulus feltöltő: LINK

Figyelem! Akinek Netatmo és Ruuvitag műszere van, az mostantól felkapcsolhatja a MetNet-re is!

Műszereim LINK

Csatlakoznál a légszennyezettség mérő állomáshoz? Olvasd el cikkünket
Kérdésed van ezzel kapcsolatban? Írj nekünk a legszennyezettseg(kukac)metnet(pont)hu címre.
#13972
Részemrõl is lezártam az ún. "vitát" (fõleg látva, hogy már szinte megsértõdtél)
Azért elhiheted, minden itt lévõnek kedvenc hobbija ez, ezért próbáltunk errõl Veled is beszélgetni vidám
Csak 2 végszó:
1/ ne emlegessük a "hûtött" hõmérõházat szomoru szó sincs hûtésrõl.
Hhelyesen (és az angolnak is jobban megfelelõ) "szellõztetett" (aspirációs) kifejezés
2/ az elõbb belinkeltem a veszprémi állomás képét: tán feltûnt Neked is, hogy a csapimérõ van legalul...!? lehet, hogy ennek valami oka van?
Azért mégegyszer sok sikert! Üdv
#13971
Szia!
A csapadékmérésre nem reagálnék, mert nem akarok azon vitázni, hogy 10m-en vagy 1m-en a jó, mert a végén még tényleg kilyukadunk ott, hogy 10m-en viharos szél tombol és nem esik bele a mérõbe, miközben lent szélcsend van 10m-rel alább és ott már ömlik bele az esõnevet

A jelenlegi 2 méteres T mérésemrõl egy WS-9032, és egy Oregon thermo-hygro szenzor gondoskodik. Mindkettõ saját magam által épített házban, fentrõl ventillátoros hûtéssel van felszerelve 199cm-ennevet
Ezen felül szolgálatban van egy UV mérõm, egy Huger csapadékmérõm 1m-en, valamint windmaster2 kézi szélmérõm.
Ezek mellé akarom beszerzni a Vantage Vue-t, úgyhogy aki ismer az tudja, hogy ha van valaki aki hiteles mérést akar biztosítani az én vagyok, hiszen már 2003-ban WS-2500am volt ami akkoriban elég fullosnak számított.
Még körbe fogom járni a témát azokkal akiknek Davis-e van, hogy mi merre, és úgy döntök január elsõ hetében.
Hozzáteszem én részemrõl lezártam a vitát, tudom, hogy megfelelõen lesz elhelyezve, és mindegyikünk aki itt van és hasonló kategóriási mûszerrel rendelkezik az van annyira alázatos a kedvenc hobbija iránt, hogy a maximumot kihozza a mérési helyébõl, úgyhogy felesleges vitáznunk tovább
#13970
Természetesen Te profi mérõ vagy (ismerve a honlapodat is),
de azért felvetem: napok/hónapok/évek távlatában számunkra van-e jelentõsége 1-2, vagy akár 5 km/h átlagszél pontosságának (nem beszélve a pillanatnyi széllökésrõl)? nem a (napi/havi) tendencia érdekes?
Sokszor elmondtam már (és sokszor kaptam érte leszúrást is), hogy az amatõr méréseknek szerintem a helyi, pillanatnyi idõjárási helyzetkép bemutatása a célja... vagyis aki erre rákattint: lássa a pillanatnyi helyzetet. Ezért én fenntartom álláspontomat, hogy a szélsebesség mérésében a tizedeseknek/és perceknek nincs jelentõsége.
Természetesen más a helyzet azoknál (gondolom Nálad is), akik kutatási, statisztikai célra szeretnék feldolgozni a hosszútávú adatokat vidám Üdv.
szerk: természetesen én is boldogabb lennék egy Vantage Pro2, szellõztetett, UV és szolármérõvel ellátott állomással, de mint Bellone irta, többségben vagyunk, akiknek ez csak álom szomoru
#13969
Igen, a csapadékmérés terén egyetértünk. szegyenlos nevet


Amiben nem értek egyet Veled - mert láttam a különbséget, volt/van összehasonlítási alapom! - az szélmérés mintavételezés miatti pontosságot illeti. A 2,5 sec és a 8-10sec vagy még ennél is nagyobb mintavételezésû állomások mért szélprofiljában sokkal nagyobb a különbség! Nem ezredekrõl és nem 1-2 km/h-ról van szó. Elfogadható, hogy általánosságban 1 széllökés 4-8 másodpercig tart, az olyan mûszer, amelynek mintavételezési gyakorisága ezt nem éri el, az csak véletlenszerûen (esetleg egyáltalán nem) képes megmérni ezeket.

Szóval a 10 perces átlag tekintetében is, és a széllökések terén is igen szembetûnõ különbség rajzolódik ki a grafikonokon! Ezt szerintem mernyei barátom is megerõsítheti majd, ha esetleg betéved a fórumba.
#13968
El-el csusszan pár darab. vidám kacsint
#13967
Ja és még egy: egy igazán szép és korrekt állomás!
Link
Ez az igazi kialakitás! nevet Link
szerk: gondolom, Taki Veszprémben már el is adta a magáét... vidám de azért gyártsa az árnyékolókat!! vidám
#13966
Csapimérõ: És ami már idõtúllépés miatt lemaradt: a szélsebesség az emlitett szélprofil miatt a felszin feletti magasságtól függ! Ezt redukálják a mérési magasság korlátozásával/szabványositásával, sõt szélárnyékolóval is segitik.
#13965
BUÉK mindenkinek! vidám Alapvetõen Talaci-nak van igaza!
De azért néhány észrevétel:
1/ a 10 méteres szélmérés mindig az aktuális felülettõl értendõ (a Hellmann-féle szélprofil egyenletnek megfelelõen, bár még anno Beaufort admirális irta elõ a 33 láb magasságot /amit mi kerekitettünk 10 m-re vidám , mert hajóin innen lehetett jól megfigyelni a hullámok alakját nevet azóta lett sztenderd...)
2/ A csapadékmérõ szabályos elhelyezése nem véletlenül 1 m magasság, ugyanis viszonylag szélvédett helyen legyen! A szélnek kitett helyeken a szél elsodorja az esõt! (értekezhetünk mi itt a tetõrõl "felpattanó" esõcseppekrõl, de gondolom, ez sokkal lényegesebb! Amerikában errõl gondolom doktori disszertációk is készültek laza )
3/ Még utoljára visszatérve a 2,5 mp szélméréshez és a belõle számitott átlagokhoz: természetesen igazatok van: több mérés idõegység alatt = nagyobb pontosság... de nem értem: az átlagszél értékében mi a fontossága a 3. tizedesnek (m/s!!!)? Még a WD 10-perces átlagszél-diagramján sem lesz látható a különbség... szomoru
Zoltán: kb. 2 éve beszéltünk errõl, még keresem az akkor belinkelt (amerikai) képeket! Talán Neked is elküldtem a mértékadó CWOP mérési segédletet: abban találsz forrásokat! Üdv

Elsõre: a csapadékvesztés a szélsebesség függvényében: Link
#13964
Szia Laci! Be tudod linkelni Bandi témába vágó hsz-it?
Tudom, hogy a szabályos elhelyezés 1 méteren + hogy 45°-ban felfelé ne akadályozzon semmi. Mi a probléma azzal, hogy a csapadékmérõ 1,2,3 méteren van, ha azt nem árnyékolja le semmi egyik magasságban sem? Azt tudom elképzelni, hogy 10 méteren a nagyobb szél könnyebben kifújja a csapadékot, esetleg a légáramlatok befolyásolnak valamennyit?
#13963
A csapadékmérés Nálad mostoha gyerek? Miközben azt hangsúlyozod, hogy mennyire fontos egy kiváló mûszer, azt írod: "A csapimérõ tök mindegy, hogy hány méterenn van" Na ebben nagyon tévedsz. Ezzel kapcsolatban Bandiba régebben már elég sokat írt ezen a fórumon. Gondolom majd most is kifejti véleményét.
Szabad kérdeznem, hogy milyen hõmérõ szemzor lesz 2 méteren a ventillátoros házban? Az is ilyen profi mûszer lesz, hogy a pontossága összemérhetõ az új mûszereddel?
Ezek szerint az sem tervezed, hogy ha lesz egy nagyon jó mûszered, annak adatai megosztod velünk. Ugyanis csak kézi észlelésnél tudod egy másik mûszer hõmérséklet adatát beírni.
#13962
Köszi Mici! BUÉK! kacsint
#13961
Nem csak az számít, hogy 10 méteren legyen, hanem az, hogy a ház tetejétõl legyen 10 méterre. De ha van valami magasabb körülötte, akkor már az sem mindegy. (Közben visszaolvastam, látom árbocon lesz, akkor ez tárgytalan.)
Csapadékmérõ egyáltalán nem mindegy, hogy hol van.
#13960
A szélmérõ pontosan 10m-en lesz, nem tudom ki terjesztette el, hogy nem. A csapimérõ tök mindegy, hogy hány méterenn van, a T és hygro szenzor pedig ott lesz ezek mellett, de lesz még 2m-es T mérõ is ventillátoros házban úgyhogy ha majd 0.1c fokkal eltér a 10m-es a 2m-es-tõl akkor majd azt írom be.Az adatosorokról meg ne vitázzunk mert látom sokan nem értik, hogy hogyan megy ennek a szoftvere.
#13959
Köszi Micibot! Akkor most mehetsz bulizni, de csak Óvatosan, mert Nálad az egy-két hét gyorsan elszalad! Boldog Új Évet!
Ordax
#13958
Ez nagyszerû!
Köszönjük! nevet
#13957
Köszönjük!
Még épp belefért az idei évbe. kacsint
#13956
Áthelyezve innen: Metnet fejlesztések, információk (#11058 - 2010-12-31 14:37:13)

Újra fogadja az oldal a wd teszt feltöltõk adatait.

A mûszerek adatait itt lehet megtekinteni: Link

1-2 hét teszt után átkerülnek az éles mûszerek közé, és rákerülnek majd a térképre is. Addig még türelmet kérek.
#13955
Biztosan lenne eltérés. Fõleg egy mérsékelt, élénk alapszél melletti, idõnként jelentõsen megerõsödõ lökésekkel tarkított idõjárási helyzetben. A szélirányról nem is beszélve. Azt a felbontást nem pótolja semmi. nevet
Persze igaz a lentebb leírtakban megfogalmazott állítás, miszerint legyen bármilyen jó mûszere az embernek, ha nem megfelelõ a telepítés, nem ideálisak (vagy ehhez közeliek) a mérési körülmények, akkor egy kisebb tudású (de azért viszonylag pontos) mûszer sokkal valósághûbb adatokat szolgáltat a tulajdonosának, mint egy csúcskategóriás, aminek az elhelyezésénél az ember kompromisszumokat kénytelen kötni.
A legcélravezetõbb szerintem az, ha az ember a mérési körülményeinek és persze a pénztárcájának függvényében olyan mûszert vásárol, amit az a mérõhely ki tud "szolgálni". Szinte teljesen felesleges például egy zárt udvarba, szélárnyékos, rosszul szellõzõ helyre profi állomást telepíteni, mert nem tudjuk kihasználni a plusz szolgáltatásait. Akinek pedig ideálisak a feltételei és van elég pénze (jaj de kevesen vannak ilyenek sajnos... szomoru), az ruházzon be egy komoly állomásba, nem fog csalódni. nevet
#13954
A Davis dataloggere szél tekintetében a következõ dolgokat menti: pillanatnyi sebesség (maximális széllökés), 10 perces átlagszél, pillanatnyi szélirány, 10 perces átlag szélirány, 1 órás átlag szélirány, havi átlagos szélirány. Teszi ezt attól függetlenül, hogy milyen idõközös "logolást" állítunk be. 1 perc alatt 24 alkalommal mér szélerõsséget és irányt és ezekbõl a mérésekbõl (nem csak egy kiértékelõ szoftver, pld WD, hanem maga a beltéri konzol!) számolja, választja ki az adott intervallumra jellemzõ értékeket. Sõt ezeket még a beltéri egységen levõ grafikonon is megjeleníti, attól függõen hogy melyik paramétert akarjuk grafikonra illeszteni.
Tehát, ha mondjuk 1 perces tárolást választunk akkor mentésre kerül az adott idõintervallumban mért max. széllökés, a tízperces szélsebesség az összes vonatkozó szélirányadattal. Ugyanez a helyzet, ha mondjuk 10 perces logot választunk, elmenti az adott idõintervallumban mért max. szélerõt, a 10 perces átlagot stb. Nem maradhat ki soha egy adott idõszak maximális széllökése. A szélsõértékeket függetlenül a dataloggertõl a belsõ memóriájában õrzi, tehát ha nem a a logolás pillanatában alakul ki mondjuk a Tmin (vagy akármely más érték), akkor sem veszik el. A "Historical Data" hõmérséklet terén a következõket tartalmazza: Instant Reading, Hourly Readings, Daily, Monthly, Yearly High and Low.
A legfontosabb értékek függetlenül a loggolási idõközöktõl mind rendelkezésre állnak. Idõszakos PC kiolvasásnál az adatokat a WD vagy a WeatherLink is kinyeri. Folyamatos PC kapcsolatnál minden mérést a PC(WD) (is) feldolgoz, tehát a WD percenkénti 24 mérésbõl számol széladatokat (ettõl függetlenül a beltéri konzol is elvégzi ezeket a számításokat, mentéseket).
Sokkal összetettebb ez minthogy most ezt minden részletre kiterjedõen le tudjam írni, sokkal összetettebb, mint mondjuk egy WS3600 mûszer esetében. Ha valakit esetleg még érdekel bõvebben vmi kérdezzen bátran! kacsint
#13953
Szia!

Gondolod, hogy a WD(vagy a többi kezelõszoftver) nem a rendelkezésre álló összes adatból számolja az átlagokat? Több adat, pontosabb végeredményt ad.

Szívesen összehasonlítanám két egymásmellé telepített mûszer esetén a különbségeket.
Biztos lenne eltérés a max széllökésben és a max átlagszélben is.Embere válogatja, hogy ennek ki mekkora jelentõséget tulajdonít.
#13952
Sziasztok.
Végigolvastam az elõzményeket és csak annyit szeretnék a dologhoz hozzáfûzni amit Bandibá már említett. A 2.5 mp szélfrissítésnek persze örülni kell ,de gyakorlatilag nem mérvadó a méréseknél. Ha az mûszer nem 10 méteren van már itt ugrott a fenemód nagy precizitás, akkor a rögzítõ szoftver adja majd fel a leckét ami 1 percenként rögzíti az adatokat, vagyis a 2.5 mp frissítést csak te élvezheted a kijelzõjén.
#13951
Még szerencse, hogy szél szempontjából a legegyszerûbb az elhelyezésem. Az árbóccal közel s távol én leszek a legmagasabb ponton, ott minden telitalálnevet úgyhogy nekem maximálisan megéri a mûszer, remélem jól is fog mûködni, január elsõ 2 hetében kiderül.
#13950
Lacinál a pont. Csak akkor érdemes csúcsszuper mûszert venni és pénzt kiadni rá, ha mérési körülményekkel ki is lehet hozni belõle a tudást. A megfelelõ szélmérési körülményeket még nehezebb biztosítani, mint a többi paramétert. lakott területen belül, ha már 100 m-en belül van akármilyen épület, ott a turbulencia, szélárnyék, minden negatív hatás játszik, teljesen felesleges a szélmérésre kihegyezni a mûszert.
#13949
Nézd: én nem akarlak lebeszélni a nagy pénzköltésrõl (bár akkor már Zoltánnal értek egyet: "ha lúd, hát legyen kövér"), csak javaslatokat próbáltam adni... laza bocs, de mostmár tényleg nem szólók bele... Azért sok sikert és várjuk a hireket! Üdv
#13948
Bocs, de nem lebeszélni akarlak, csak felhivni néhány körülményre a figyelmedet!
Persze, én már 3 éve használom a WMR200-at, újabban a feltöltéshez a WMRS200-at, de ezek kiválóan beváltak (szerintem) amatõr észlelésekhez. Nekem is nagyon tetszik a Vantage Vue (egyetértek veled), de az ára kb. feléért kapnál egy ugyanilyen jó állomást laza a megspórolt összeget inkább a Taki-féle napelemes szellõztetett árnyékolóba fektesd, ami pl. nálam nagyon bevált (és még mindig beljebb vagy)!
Nem akartam elvenni a kedved, de azért ezek tények! Üdv.
#13947
Úgy írsz mint az ujságírók/politikusok. vidám

Én azt írtam, hogy "ilyen tekintetben verhetetlen."

2,5mp-es mintavételezés lényegét leírta lejjebb Zoli, ... lásd ott. kacsint
#13946
Csûrhetjük csavarhatjuk, a Davis mûszerek verhetetlenek tudásra, pontosságra, ezt nem vitás, na persze az Oregon sem kutya. Aki megveszi hozzá a progit annak akár folyamatosan is rögzít. Nehogy már az legyen egy mûszer ellenérve, hogy négyszer annyi adatot küld adott idõ alatt mint amihez hasonlítjuknevet

WMR200: 110ezer
Vantage Vue 95ezer
akkor, hogy is van most ez? Úgy csinálunk mintha ötször drágább mûszerrõl bezsélnénk. Kevesebb pénzért nagyobb tudás.
#13945
Egyetértek: a WMR200 verhetetlen! nevet
Jól mutattad be a táblázatodban, hogy a Davis szélsõ esetben is csak kb. 2 nap (42 óra) tárolásra képes.
Persze nagyobb tárolási idõknél többre, de akkor mi a fenére kellene 2,5 mp észlelés? szomoru
Azért próbáld meggyõzni a reménybeli vevõt... Üdv
#13944
a WMR 200 a mért adatokból jelez átlagot, ugyanis a nem mértbõl nem tud átlagot számolni. Amíg a WMR200-nál ez 60mérés/10perc, addig a Vantagok 240/10perc. Na ez a nem mindegy, meg a felbontása. Nem mindegy mennyi adatból számolok átlagot
#13943
WMR200 ilyen tekintetben verhetetlen.

A Davis dataloggere ezt tudja.
Mivel nem a beltéri része, akár memóriakártyás is lehetne, hogy a felhasználó igényeinek megfelelõ kártyával lehetne használni.


Archive Interval . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . User-selectable from the following intervals (in minutes): 1, 5, 10, 15,
30, 60, or 120
Archive Storage Capacity (the amount of time before the archive is completely filled):
1 Minute Archive Interval . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 42 hours
5 Minute Archive Interval . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 8 days
10 Minute Archive Interval . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 17 days
15 Minute Archive Interval . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 26 days
30 Minute Archive Interval . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 53 days
60 Minute Archive Interval . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 106 days
120 Minute Archive Interval . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 213 days
#13942
Félreértettél:
természetesen a WMR is jelez gust-ot, és a WD is mutatja a széllökést/10 perces átlag szélerõsséget. Azért megkérdezném (nem vitatva): mekkora az adattárolási kapacitása/memóriája? (a késõbbi adatrögzitésre/feltöltésre) Üdv
(bocs: a WMR200-nál 1 perces tárolással kb. 19 nap...)
#13941
Ezért számol átlag széllökést és tárol max széllökést az elmúlt 10 perces idõtartamra, amit ugye más mûszer igencsak nem tud.Szóval ennél a mûszernél nem maradsz le semmirõ. Ja és inkább ne lássak széllökést mint nem lássak 2 vagy több széllökés értéket a másik mérõknél. De még egyszer hangsúlyozom nem lehetséges mert átlagot és maxot is tárol az uccsó 10 percre is.
#13940
Szia!
Tiszteletre méltó az elszántságod. Nem is akarlak meggyõzni, valószínüleg úgysem lehet. Csupán annyit jegyzek meg, azt is halkan, hogy egy profi mûszer is csak akkor fog elfogadható eredményt adni, ha a mérési feltételek is kiválóak.
#13939
Hát kiváncsi lennék arra, aki a kijelzõ elõtt ül, és amiatt bosszankodik, hogy már megint nem látta 1-2 másodperce a széllökést szomoru Az tényleg fizesse meg a 2-3x árát! laza
És kérdem: tulajdonképpen miért is kell nekünk tudni 2.5 mp-ént a széllökést: a WD 1 percenként rögziti, a ("volt") WD feltöltés (asszem) 5 percenként...
szerk: Zoltán, tudom, hogy ez a high-end mûszer, de én csak szempontokat próbáltam adni a választáshoz! Üdv
#13938
Csak pontosításképp, Davis frissítési adatok kacsint

Humidity: 50 seconds to 1 minute
Heat Index: 10 seconds
Leaf Wetness: 15 to 18 seconds
Rainfall: 10 to 12 seconds
Rain Rate: 10 to 12 seconds
Soil Moisture: 62.5 to 75 seconds
Solar Radiation: 50 seconds to 1 minute (5 minutes when dark)
Temperature: 10 seconds
Temperature Humidi ty Sun Wind Index (requires Solar Radiation Sensor): 10 to 12 seconds
Ultra Violet (UV) Radiation Dose (requires UV Sensor): 50 seconds to 1 minute (5 minutes when dark)
Wind Direction: 2.5 seconds
Wind Speed: 2.5 seconds

Még nem kínai: kacsint

beillesztett kép

#13937
A választ azt hiszem Bellone leírta a szélmérési idõközzel kapcsolatban. Ez különbözteti meg az amatõr és a profi mûszereket, hogy mennyire pontos, milyen anyagokból készül, és milyen idõközönként mér. Pont az a lényege, hogy gyakorlatilag nem maradsz ki egyetlen széllökésbõl sem. Ja és mérget vehetsz rá, hogy a Davis cuccok egyike sem készül Kínában
#13936
A 2,5 mp-es szélfrissítéshez csupán annyit tennék hozzá, hogy ez gyakorlatilag teljesen valósághû adatokat ad, minden lökést rögzíteni tud. A kábeles összeköttetésû WS-ek 8 mp körüli értéke is egész jó, a WMR 11 mp-e sem rossz, de ez teljesen más dimenzió. A gyakrabb mintavételezés sokkal életszerûbb képet ad a használójának. Ezen kívül igazából azzal emelkedik ki magasan a "konkurencia" közül, hogy nem csak a 16 szélirányt közli (22,5°-os bontásban), hanem valós 360° fokot mér, ami ugye 22,5X nagyobb felbontás... hozzá a legalább 3-4X gyakrabb mintavételezés... az irányt és a sebességet vizsgálva is. Na ez a nem mindegy. laza Masszív, elég nagy kanalakkal szerelik gyárilag, így a minõséggel sem lehet baj. Nálam ez az abszolút bajnok a félamatõr-félprofi mûszerek között (nem a Vue, általában a VP2). Addig nem nyugszom, amíg egy fullos mûszerparkot ilyenbõl ki nem építek. szegyenlos
#13935
ws 2350 is pár másodpercenkét frissít kábeles kapcsolaton.
elméletileg vennie kéne az atomóra jeleit ennek a gépnek? a régi ws 9611 veszi...
#13934
Szia, nem akarok beleszólni a döntésedbe, de azért:
1/ ellenérv: a kompakt kiépités miatt tényleg népszerû Amerikában az ültetvényeken, de itthon jobb lenne a moduláris
2/ mellette: én sem tartom igazán fontosnak a "hivatalos" mérési körülményeket
3/ mellette: tényleg nagyon egyszerû a fizikai telepitése
4/ ellene: nem bõvithetõ szenzorokkal
5/ ellene: a Made in USA azért nem védjegy laza az Oregon is USA! (és valszeg mind Kinában készül)
6/ mellette: tényleg szép, áttekinthetõ a képernyõje, könnyen változtatható a kijelzés
7/ ellene: a 2,5 mp-es szélfrissitésnek nem látom az értelmét laza (fontos ez nekünk? ezért az árért?) A többi frissités általában a szokásos... 60 mp kürüli

Szóval azért fontolj meg egy WMR200 / WMRS200 -at is! nevet lényegesen olcsóbb, és szerintem általános, amatõr célokra tökéletesen megfelelõ! Üdv!
#13933
Szerintem folytassuk privátban ha lehet. nevet
#13932
Mit nevezel barátinak? nevet
#13931
És mennyiért vesztegeted a masinát? nyelvnyujtas
Ha baráti lenne az ár engem érdekelne,elsõ szerkezetnek nekem kiváló volna. nevet
#13930
Ez így korrekt!
Várjuk az eredményeket, és gratula az új mûszerparkhoz elõre is!
#13929
Hali!
Dehogy mondom ezt, de pl alattunk nem sokkal írt Mordok, hogy 26m-en mér, és nem nagyon találsz kivetnivalót az észlelésében. Nagyon necces a telepítési körülményem, hatalma mûemlék jellegû ház, közös udvarral ahova egy 2Ft-os mérõt sem tennék ki, nem pedig a pro2-t!
Azt hiszem eldöntöttem megveszem a Vue-t! Csúcskategória, 2.5másodpercenként kapok széladatot, a csapimérõ jó helyenlesz ott, 2m-es T mérõim meg vannak elhelyezve nem is egy jelen pillanatban is, majd akkor azokat írom be észlelésnél ha nem lesz jó a vantage adata, amit kétlek. Megoldást találtunk, a szenzor nem a tetõ felett lesz hanem a tûzfalra rendelünk egy konzolt 1m kiállással és ott megy fel az árbóc. Így a tetõ közelébe sem lesz, 10m-en lesz minden szenzor. De már most fogadásokat kötök, hogy nem lesz különbség a T2m-es mérõk és a vantage között.
#13928
Nos én ezt nem tudtam. Rá volt írva 200adatsor simán hoztam. Ebben az esetben viszont már most van egy eladó ws-1600-am akit érdekel, mert így nem kell.
#13927
WMR100: Szét még nem szedtem, de valamikor találtam 2 képet a szétszedett állapotról:
Link Link
Talán láthatók a csavarhelyek... bár gondolom, te a forgórészt akarod szétszedi...
Egyébként éppen most találtam meg véletlenül a WMR100 beltéri konzol szétszedésének korrekt eljárását sok képpel: vidám Most visszatérhetek az õszi WMR100 érzékenységi problémámhoz nevet Üdv.
Link
A képekbõl végre látszik a beltéri antennája is!
#13926
Szia Bali!
Ezzel most azt akarod mondani, hogy a Davis 2m-en is ugyanannyit mérne, mint 26m-re telepítve?
Van valami mesterséges intelligencia a mûszerben, ami megállapítja, hogy hova telepítették, és korrekciós értékeket alkalmazva mindenhol ugyanazt méri?
Meg vannak a szabvány mérési feltételek, amiket nem ugyan nem kötelezõ betartani, és sokan nem is tudnak lehetõségek híján, de ez esetben a milliós nagyságrendû mûszerpark sem tudja garantálni majd a helyes értékek észlelését. Gondolj csak a múltkori esetre, amit még Jaurinum említett Sopronból. Lent még fagyott, fentrõl, a fák tetejérõl pedig olvadt a hó, ami a fa alsó ágain újra visszafagyott. Tudom nem gyakori eset, de vajon mit produkált volna a Davis, 8-10 vagy akár 15m magasra telepítve a hõmérsékletekkel?
Éppen ezért nem értem a 3% hibagaranciát sem amit említettél. Mitõl számítva 3%? A szabványos méréstõl? akárhová telepíted, garantálják, hogy a szabvány 2m-en mért értéktõl nem tér majd el 3%-nál nagyobb értékkel? Nem ellened vagyunk, csak nem szeretnénk, ha kiadsz ennyi pénzt, akkor késõbb esetleg csalódj...
#13925
Szia!

Csak egy probléma van,hogy a WS-1600-as nem csatlakoztatható számítógéphez,így nehéz lesz online adatokat küldeni.A többi mellett kontrollnak nekem is van egy. nevet
#13924
A VP2 szélmérõjét tudod csak külön elhelyezni, célszerûen 10m magasra, a többi egységtõl.
A többi egy egységet képez, a csapadékmérõ alapjára van építve az egész.
Itt van két kép az enyémrõl.
Link
Link

Ez semmilyen külön beruházást nem igényel, ez az alap telepítési mód.
Persze az is megoldható amit te írsz, de minek bonyolítani.
#13923
Hali!
Még valami. Kérdezzétek meg Mordok-ot mennyivel más T-ket mér 26m magasban mint 2m-en! Az eredmény a mûszer profisága miatt nem biztos, hogy a 2m T felé fog húzni pontosság szempontjából. A Davis az Davis, és gyári adatok pedig magukért beszélnek a középkategóriában, és itt a felsõkategóriában.

Ennek ellenére még nem döntöttem, de az fix, hogy a saját lakelyemre vagy pro2, vagy vantage vue áll szolgálatba.
Jövõ hét közepéig pedig melóhelyemen szolgálatba áll a 100euroert vásárolt WS-1600 online adatokkal. Na majd ha mindkettõ fent lesz jó teszt lesz mit a különbség a két kategória között.

Utolsó észlelés

2025-07-11 08:03:03

Kõszeg

19.9 °C

RH: 62 | P: 1016.3

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

142554

Hírek, események

Lehűlés számottevő csapadékkal!

Időjárás-változás | 2025-07-05 09:59

pic
Vasárnap egy hullámzó front közelíti meg hazánkat, ami a jövő hét elejének időjárását is jelentősen befolyásolja.