Meteorológiai műszerek otthon
Műszer csatlakoztatása a MetNet-re
MetNet WS feltöltő: LINK MetNet WD feltöltő: LINK
MetNet cumulus feltöltő: LINK
Figyelem! Akinek Netatmo és Ruuvitag műszere van, az mostantól felkapcsolhatja a MetNet-re is!
Műszereim LINK
Csatlakoznál a légszennyezettség mérő állomáshoz? Olvasd el cikkünket
Kérdésed van ezzel kapcsolatban? Írj nekünk a legszennyezettseg(kukac)metnet(pont)hu címre.
ok BéBé! Az mennyire befolyásolja a mérést hogy ha a ház oldalától logatom el 1 méterre a csapadékmérõ szenzort?
Na most már tényleg csak egy fontos kérdésem van, de inkább legyen segítség! Nem tud valaki mondani nekemegy egy olyan címet, ahol lehet venni WS 2305-ös mûszert, de kizárolag Münchenben! Elöre is köszi!
ja igen még egy kérdés! Ezek a WS 2305-ös szenzorok mennyire idõjárás állóak! PL:ilyenre gondolok hogy ha jön egy heves zivatar a szélmérõ kibirja a 15mm csapit? Nemfog beázni meg ilyenek?
az biztos hogy a csapimérõ és a szélmérõ marad a tetõn! Egyedül a kábel levezetésével van a gondom
neked elég a 10 méter? A szélmérõvel és a csapimérõvel nem lesz gond, mert úgye azok egymás mellett vannak a tetõn, de a hõmérõt akkor nem a tetõre fogom kihelyezni és akkor itt jönnek a gondok, mert 3 emeletes kertes házban amig a kábel leér a fõldszintre, persze padlással együtt nézve...az azért egy jó pár métert ki tesz! Szóval nekem kevés lesz a 10 méter! Mit tegyek?
WS2305-nél maradok! Nem tud valaki egy olyan oldalt ahol a ws2305-rõl vannak infok vagy tesztek?
a számítógép rákötése annyira nem zavar, de legalább a széliráyít kiírná a WS 555, mert akkor azt venném meg, de sajnos így elgondolkodtató.
Metziv : heló ! Nem tudom tudsz-e róla , hogy a Conrad-budapesti üzletébõl most akciósan lehet rendelni WS 2305 tip. mûszert ! 72000 Ft-ról van "leárazva" 59990 Ft-ra ! Én is néhány napja vettem és szerintem nagyon jó !
Nagy dilemám van! A ws 2305 és a ws 555 néztem ki megvételre! Szerintetek melyiket érdemes megvenni! Az ára a ws 555 50000Ft, szóval olcsobb a ws 2305-nél. Tudásban majdnem úgyanazt tudja mindkettõ, csak annyi a különbség hogy a ws 555-öt nem lehet számítógépre kötni és nem tudja mérni a szélirányt. Akinek van ws 555 és tudna segiteni írjon nekem a ger12@freemail.hu-ra. Megköszönném!
Hát nem tudom, nekem jobban tetszik a ws 2305! viszont a grafikája a ws 555nek jó ami a kijelzõn van!
én is erre gondoltam! Ja és még egy nagyon fontos kérdés! Melyik a jobb a WS 555 vagy a WS 2305?
Eltudná valaki mondani hogy mi a különbség a WS2300, 2305, 2315 között? én csak kinézetre látom a különbséget!
isti1968: nekem nagyon jol mukodik az a program, plusz még a másik letölthetõ kettõ is, nekem azzal mennek az adatok a netre... amugy kinek van valamilyen állomása otthon??? kéne egy oldal ahova mindenki felrakhatja az adatait
Hát én semmi új progit nem látok ott, csak az ezeréves Heavy Weather Version 2.0 Beta Release progit ami semmitõl sem való .....
Poco: www.heavyweather.info -n találsz hozzá ujabb proggit plusz egy grafikonkészítõt és egy internetes publikálót, nekem mindhárom fut.. ni meg a cauchy.igyjartal.hu/ws.png -t ott vannak az adataim, percenként frissülnek
Sziasztok, egy WS 2300 -at probálgatok, tudtok hozzá valami ügyesebb progit, mint amit vele adnak? mpoco@netelek.hu
szia bogo!próbáltam ezt is természetesen, de akkor sem ment, a kinti egység mindig OFL-t mutat
És érdekes, hogy a "2-s csatornán" érkezik a jele a fõ egységhez.Köszönöm azért a tippet!

Csite! Ezzel nekem is volt gondom,de ezt úgy oldottam meg,hogy a fõegységbõl kiveszed az elemet,azután kiveszed a külsõ érzékelõbõl,visszateszed a külsõ érzékelõbe és beleteszed az elemet a fõegységbe is.Próbáld meg ezt.
Sziasztok!A segítségeteket, tanácsotokat kérném. Vettem a Conrad-nál, egy WS 9211-s készüléket, mûködött is szépen 2 napig, aztán egyszer csak a kinti egység "elromlott", legalábbis a kijelzõjén OFL felirat látható, és a fõ egységen is az OFL felirat látható. Mi lehet vele? Próbáltam elemet kivenni, visszatenni mindkét egységbõl, de akkor sincs semmi
Másik kérdés. Nem néztem meg jól a Conrad-nál, de vásárolható náluk a WS 9211-hez plusz távoli egység? Mert hogy elméletileg 3-t tud kezelni.Köszönöm a segítséget elõre is!üdv, csite

helo Rainman!vannak ilyen 1-wire csatlakozos mikrokontrollerek, meg 1-wire huzalos csapmerok. illetve keszletek, hogy barmilyen billentos csapmerot atalakits ilyenne. ha jol ertettem lenyegeben egy szamlalot tudsz leolvasni a kontrollerbol, amit aztan atszamolhatsz mm-be. nekem van ez a dallas semiconductor "tini" nevu java-ban programozhato, 5 voltrol futo gepe, 1Mb memoriaval, anno 100$. aztan mast is rakhatsz ugyanarra a 1-wire drotra (ugyanarra a sima, 2 eres telefonkabelre!), pl nyomasmerot, homerot, szelmerot, es mind eltarolhatod . a dallas fele "tini"-ben van aztan lan-chip, meg webszerver is, a pc bongeszojebol is nezheted a muszereid, stb... ha erdekel, nezz szet itt: Link Link Link
Bizony már találkoztam olyannal, ami 10 percenként mért, de más szempontok miatt nem felelt meg. Egyébként meg van értelme, mert a hatalmas zuhikat hogy tudod megkülönböztetni az egész napos esõtõl, vagy a csak kiadós záportól? Van úgy, hogy 60mm hullik le egy óra altt és utána még több órán esik sokkal kisebb intenzitással... Az egy perces mérés azért macerás, mert automatikus, állandó mentés esetén rengeteg (fölösleges) adat termelõdik, ha meg érzékeli, hogy mikor esik, az nagyon drága (és nem teljesen megbízható) mûszaki megoldás. A méréstechnikáról ne is beszéljünk, mert kis intenzitásnál az 1 perc alatt lehullott csapadékmennyiséget teljesen pontatlanul fogja rögzíteni. Na pont ezért keresek olyan mûszert, ami megmondja, hogy egy miliméter csapadék mennyi idõ alatt esett le (aza mm-ként ment egy idõpontot.
Olyan csapadékmérõ nem létezik amely percenként ment adatokat. Ennek semmi értelme nem lenne! A legújabb mûszerek lebontják a lehullott csapadékot az elmúlt 24óra, 1óra és Total mennyiségre. Olyan mûszert még nem láttam ami kijelezné az 1h-nál rövidebb idõszak alatt hullott esõ mennyiségét. Nekem WS 2500-as mûszerem van, de ez a 24 órás csapadékot 07-07h-ig méri, bár én ezt feloldottam és én 0-24h-ig mérek, szerintem ez normálisabb, mert így ténylegesen az adott nap csapadékát kapjuk meg.
Rádióadós hõmérõt is lehet kapni, azaz olyan nyavaját, aminél az érzékelõ nem madzaggal van összekötve a kijelzõvel. Uis aza hülye ötletem támadt, hogy felengedek 1 lufit az érzékelõvel 50-100 m magasra a háztetõrõl

Többek között a WS rendszerekkel is szemezgetek, de még nem látok tisztán, hogy biztosan megfelelne-e nekem egy adott mûszer. Azt már nagyon pontosan tudom, hogy mire van szükségem és most gyûjtögetem az adatokat. Ha vki konkrétan tudna segíteni, annak nagyon hálás lennék... A 0,1mm mérési pontosság a mérés elvében rejtözõ bizonytalanság miatt nem érdekel. Arra viszont nagyon kíváncsi vagyok, hogy van-e olyan mûszer, ami elmenti mondjuk flash memóriába, hogy 1 mm csapadék mennyi idõ alatt esett le. És persze van benne naptár is, vagyis 24 órás zárást is készít.
Nem akarsz beruházni egy komplett WS-re? Mert akkor 0,1-es pontossággal tudnál csapadékot mérni.
Köszi MetFickó a választ! Gondoltam, hogy nem egyszerû, mert már sokat jártam utána és eddig csak újabb problémákra bukkantam. Az elsõ fejtörés rögtön a mérés elvénél lép fel, de hát errõl már korábban volt szó. Az adatmentés megint nem egyszerû, mert ugye vagy arra lenne szükségem, hogy mondjuk 1 percenként mentse el az adatokat akármennyi esett (ez pedig kevés csapadéknál értelmezhetetlenül rövid idõ), vagy ahogy írtad 1 mm csapadékhoz mentsen el idõintervallumot (ezen az elven mûködõ készüléket egyébként még nem láttam). Ráadásul nem tudom felügyelni, kinn a "pusztában" lenne rá szükségem, vagyis valami flash memóriára kellene menteni, úgy hogy utána számítógépen grafikusan feldolgozható legyen az akár több napig mentett adatállomány. Röviden, a konklúzió: ha a magyar conradot megkeresem, akkor szerinted van esély, hogy jutok vmire (náluk még nem jártam)?